П`ятниця, 29.03.2024, 10:49
Вітаю Вас Гість | RSS

ОЗЗСО "Затурцівський ліцей ім. В. К. Липинського"

Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

За законами творчості

Педагогічний колаж «За законами творчості»

Мета: підвести підсумки роботи педколективу щодо розвитку  творчих  здібностей школярів; з’ясувати  і  відзначити участь окремих педагогів у роботі з  обдарованою учнівською молоддю;  розвивати бажання  педагогів удосконалювати свою педагогічну майстерність.

Обладнання:  мультимедійна презентація, відезаписи із виступом випускників школи,  виставка творчих напрацювань педагогів та учнів, учнівський слайд-фільм. 

Учасники:  педагоги, учні – переможці різних етапів  олімпіад та конкурсів, батьки.

Ведучий. Напевне, жодне питання не викликає такої полеміки, дискусії,  неоднозначності у трактуванні як проблема природи творчості.

Відомий французький письменник А. де Сент-Екзюпері у своєму творі «Планета людей» писав: «Тільки Дух, торкнувшись глини, може сотворити Людину».

Правий був В. Сухомлинський: «Кожна дитина по суті – поет». Природжений поет, художник, музикант, дослідник, експериментатор. Але… у ранньому дитинстві про себе заявляють лише генії. А, переступивши поріг школи, дитина мусить підкорятися багатьом правилам, вчити, зубрити, і здібність як така може надовго залишатися у «сплячому стані».

Іронія долі у тому, що механізм творчості, закладений у нас від природи, при несприятливих умовах може так і залишитися нерозкритою брунькою, хоча в ній запрограмовані і пагони, і листя, і квіти, і плоди.

А якщо вірити  М. Пришвіну, «Таємницю творчості слід шукати в любові». Давайте запитаємо наших учнів, чим вони люблять займатися?

(Висловлювання учнів про улюблені заняття).

Ведучий. Життя підтверджує  той факт, що саме в тій діяльності, якою людина любить займатися, вона досягає успіху. Отож, сьогодні на нашій зустрічі  присутні   учні школи – переможці різних етапів олімпіад, конкурсів за підсумками навчального року, їх мудрі наставники – вчителі, які працюють за здібностями і забезпечують розвиток учнівських обдарувань, а також батьки наших вихованців, зацікавлені у розвитку здібностей своїх дітей.   

Відомі педагоги стверджують, якщо на протязі 11 років шкільного навчання учень не зустріне вчителя, який живе його здібністю, то дарування, не знайшовши резонансу, може не розкритись. До 11 класу такий учень буде втрачати відчуття предмету своєї здібності і працюватиме по алгоритму, як нездібний. 

Новосаду  Юрію, Гіричук Світлані, Радчуку Віталію, Кузаві Олегу та Самборуку Павлу поталанило. Вони зустріли вчителя, який працює за здібностями і дає можливість учням зреалізувати себе: щорічно вони є переможцями районних та призерами обласних олімпіад.

Рівно рік тому газета «Волинь нова» опублікувала статтю «Затурцівські вундеркінди», де на світлині були Олег Кузава та Павло Самборук зі своїм вчителем Анатолієм  Миколайовичем  Гловою. А сенсацією цієї статті було те, що на обласній олімпіаді з інформатики тоді ще шестикласник Затурцівської ЗОШ Самборук Павло виборов перше місце, змагаючись нарівні з восьмикласниками, брат Олег – друге. У цьому навчальному році хлопці – знову  переможці обласної олімпіади: семикласник  Самборук Павло – серед учнів 8 класу, дев’ятикласники  Кузава Олег та Радчук Віталій  -  І та ІІ місця серед учнів 9 класу. Радо вітали учнів школи Всеукраїнські олімпіадні змагання  юних інформатиків, Олег посів почесне ІІІ місце, Павло отримав диплом наймолодшого учасника олімпіади.

Хочеться запитати Павла та Олега: «Чи вважаєте ви себе вундеркіндами?»

(Інтерв’ю з учасниками ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики).

Ведучий.  Слід сказати, що Павло, Олег та Віталій щорічні переможці або ж фіналісти ще й рейтингової Інтернет - олімпіади з інформатики. І цим не обмежується круг їхніх інтересів.

Павло, напевне, як  і його вчитель Анатолій Миколайович, в душі – біолог. Вчитель вирощує  персики, помідори, у його саду ростуть аронія, айва, ірга. Павло любить доглядати за кактусами,  вирощує їх разом із мамою. До того ж Павло – переможець обласного етапу конкурсу «Мій голос віддаю на захист природи» (номінація «Комп’ютерні ігри»).

        - Зою Вікторівно, Нелю Йосипівно, чи важко виховувати дітей-вундеркіндів?

 (Інтерв’ю з батьками учнів,  учасників ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики).

Ведучий. Юний інформатик Радчук Віталій любить створювати проекти. Він є фіналістом обласного етапу конкурсу «Новітній інтелект нації», незмінним учасником шкільного  фестивалю учнівських проектів «Природа: погляд дитини».   

- Анатолію Миколайовичу, поділіться, будь ласка, планами на перспективу.

(Слово учителя інформатики Глови А. М.).

Ведучий. Сьогодні важко назвати не лише вчителя, але й учня у школі, які б не займалися проектуванням.  І зовсім не дивно, що робота учасника обласної олімпіади з трудового навчання передбачала творчий проект.

Два  роки поспіль учень школи Новосад Юрій, нині уже випускник, був призером обласного етапу олімпіади з трудового навчання – незмінно ІІІ місце.

-  Олеже Віталійовичу, як ви гадаєте, олімпіада зафіксувала той рівень, на якому працював учень, чи  відбувався поступальний рух уперед у напрямку удосконалення практичних вмінь та майстерності?

(Слово учителя трудового навчання Ковальчука О. В.).

Ведучий. Сьогодні  Новосад Юрій – учасник ЗНО, ми бажаємо у цей день  йому успіхів. І хочемо чути знайомий голос.

 (Презентація творчого проекту «Шкатулка» у відеозаписі).

Ведучий. Великий А. Енштейн писав:  «Є десятеро, упевнених, що цього бути не може. І напевне знають це. І приходить один, який цього не знає…От він і робить відкриття». До справжніх відкриттів членам шкільного наукового товариства «Еврика» ще далеко, але юні манівці мають уже славні традиції та успішні починання.  Розпочинаючи з 2000 року, щорічно, за винятком 2006 року, коли не подавались роботи на захист, є переможці та призери обласних і тричі Всеукраїнських конкурсів-захистів робіт МАН.

Ця світлина впіймала мить із життя шкільних подруг Оксани та Олени, які у минулому році були переможцями обласного конкурсу-захисту робіт МАН, наша гордість, наші золоті медалісти, які стовідсотково підтвердили свої знання за підсумками ЗНО. Котик Оксана до 55-літнього ювілею свого керівника Марченко Євгенії Петрівни подарувала ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті робіт МАН (секція ботаніка). Мрії збуваються. Нині Оксана – студентка Київського медичного інституту ім. Богомольця. Ковальчук Олена – студентка Національного університету  ім. Т. Г. Шевченка. Випускниці – часті гості школи. Перед семінаром нам вдалося зустрітись із Оленою, яка кілька років поспіль очолювала УНТ «Еврика».

(Слово випускниці школи, студентки Національного університету  ім. Т. Г. Шевченка Ковальчук Олени у відеозаписі).

Ведучий. Напевне, жоден учитель в районі не має такого великого досвіду роботи у МАН, як Марченко Євгенія Петрівна  – 15 років. Педагог займається не лише з учнями нашої школи, а із учнями шкіл Затурцівського освітнього округу. У цьому році І місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті робіт МАН виборов вихованець Євгенії Петрівни, учень Холопичівської ЗОШ Поліщук Едуард. Ми, і вчителі, і учні, настільки звикли до Едуарда, що уже визнали його «своїм» і хвилювалися як за свого.

- Едуарде, чи важко далась перемога?

-  Євгеніє Петрівно, чи вірили ви у свого вихованця?

(Інтерв’ю із учнем, переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту   робіт  МАН).

Ведучий. Успішно виступили на цьогорічному конкурсі-захисті робіт МАН історики-краєзнавці, якими опікується учитель-методист Радчук Лілія Олександрівна. Учениці 9 класу Світлицька Зоряна та Шостак Юлія заявили про себе на обласному конкурсі відповідно І і ІІІ місцями. А Зоряна порадувала вчителя-наставника і батьків ІІІ місцем на Всеукраїнському конкурсі-захисті.

  • Чи відчувала ти, Зоряно, що тебе підтримують, коли брала участь у конкурсі-захисті робіт?

(Інтерв’ю з ученицею, призером Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН).

- Ларисо Петрівно, пригадайте, які були у вас відчуття, коли донька  повідомила, що має ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті?

(Інтерв’ю з мамою  учениці, призера Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН).

Ведучий. Сьогодні будь-яка робота у МАН потребує відповідного рівня науковості та проектного осмислення. Ні для кого не секрет, що започаткувала роботу над проектами у школі Марченко Євгенія Петрівна. «У пошуках синьошийки», «Зимуючі птахи шкільного дендрарію», «Квіти-первоцвіти», «Збережімо витік річки Турія» – кожен із цих проектів говорить сам про себе. Учнівський проект «Врятуймо шкільні каштани» став переможцем обласного конкурсу-захисту учнівських проектів Всеукраїнської акції  «Я – господар свої школи», у 2007 році учасник проекту Новосад Дмитро –  переможець ІІ Всеукраїнського фестивалю екологічних проектів «Вирішення місцевих екологічних проблем» (м. Одеса) і нині є студентом Одеського державного екологічного університету.

Підростає юна зміна. Три роки поспіль вихованці  Євгенії Петрівни – переможці Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник»: учениці 8 класу Алексєєва Оксана та  6 класу Хитра Світлана.  Нещодавно Світлана повернулась із Києва із Грамотою  переможця «За творчий підхід до  презентації роботи».

(Виступ учениці  із презентацією науково-дослідницької роботи).

Ведучий. Учениця 10 класу Степанюк Оксана переможець обласного та учасник Всеукраїнського етапів заочного конкурсу дослідницьких робіт «Юний зоолог». Учениці 7 класу Ковальчук Вікторія та 8-го Федчук Ліна – переможці обласного конкурсу «В об’єктиві натураліста» (номінація «Слайд-фільм»). Вашій увазі пропонується слайд-фільм Ковальчук Вікторії «Природа мого села».

 (Перегляд слайд-фільму «Природа мого села»).

-  Вікторіє, це твоя перша перемога. Що є для тебе успіх?

(Інтерв’ю з ученицею,  автором слайд-фільму «Природа мого села).

Ведучий. Багато дослідницьких і практико-орієнтованих проектів має сьогодні у своїх напрацюваннях із учнями вчитель географії  Мочеброда Олена Євгеніївна. Коляда Андрій два роки поспіль - переможець обласного та фіналіст Всеукраїнського туру Міжнародного конкурсу дослідницьких робіт «Енергія і середовище».

 -  Андрію,  що дає тобі участь у конкурсах?

(Інтерв’ю з учнем, фіналістом Всеукраїнського туру Міжнародного конкурсу дослідницьких робіт «Енергія і середовище»).

Ведучий. Відомий український педагог В. Шаталов говорив: «Кожен учень талановитий, треба уважно шукати іскри таланту і не дати їм згаснути». І зараз на цю сцену ми хочемо запросити «золотий голос» школи  Шанту Вікторію (ІІІ місце на обласному етапі конкурсу «Срібні дзвіночки»). Вітайте: Шанта Вікторія. «І тільки сниться…». Керівник Володимир Ярославович Смітюх.

- Володимире Ярославовичу,  коли ви помітили у Вікторії здібності  до співу?

(Слово вчителя музики Смітюха В. Я).

Ведучий.  Важкою працею здобувається скарб, який ми називаємо талантом. Яких зусиль докладає учитель, дитина, її рідні, щоб зростити, виплекати дарування. Ми раді з того, що у нас підростає нова надія, юна вокаліста Катерина Марчук. Мама Катерини за покликанням теж артистка, вона завжди радує нас своїм співом зі сцени сільського та районного Будинків культури.

- Оксано Володимирівно, як на вашу думку, скільки відсотків спадковості та праці у таланті?

(Слово мами юної вокалістки).

Ведучий. Ну а тепер, Катрусю, порадуй нас своїм співом. «Україночка мала». Виконує учениця 3 класу Катерина Марчук.

 (Пісня «Україночка мала»).

Ведучий. Інколи здається, що талант живописця і поета - це мистецтва споріднені. Недаремно Л. да Вінчі стверджував: «Живопис – це німа поезія, поезія – сліпий живопис». Учениця 10 класу Дацюк Ксенія – переможець обласних та Всеукраїнських конкурсів - розповість про себе мовою образотворчого мистецтва.

(Презентація малюнків учениці 10 класу Дацюк Ксенії).

Ведучий. Сьогодні у цьому залі присутня мама Ксенії - відома на Волині скульптор, художник Ірина Євгеніївна Дацюк.

- Ірино Євгеніївно, про Божественність  дарування доньки годі й сперечатись. А ось як ви підтримуєте художні здібності Ксенії?

(Слово мами юної художниці).                  

Ведучий. Коли доторкаєшся до неповторності поетичного слова, згадуються слова Л. Костенко:  

Чи стане краще, а чи буде гірше,

В зіниці неба вік мій промайне,

Тому, мабуть, не я пишу ці вірші,

А вірші пишуть все таки мене.

Вихованка літературної студії «Джерельце», що працює на базі школи від  Локачяинського районного Будинку школяра,  Стерняк Тетяна читає власні поезії.

(Вихованка літературної студії «Джерельце» читає власні поезії).

Ведучий. Конкурс декоративно – ужиткового мистецтва «Люби і знай свій рідний край» вивів ученицю 6 класу Карабіну Катерину на Всеукраїнський рівень. У Києві зацікавились її стрічковими вишивками, і робота конкурсантки була відзначена ІІІ місцем. Слід сказати, що Катерина займається у гуртку «Стрічкова вишивка», що працює на базі школи від районного позашкільного закладу. Керівник  - Ляшук Наталія Володимирівна.

- Катрусю, чим саме подобається тобі стрічкова вишивка?

(Інтерв’ю з ученицею,, призером Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Люби і знай свій рідний край»).

Ведучий. «Працювати у команді значно складніше, але й цікавіше», -  скажуть вам туристи школи та КВНівці. Перемога усіх – загальна перемога.

Туристична команда школи об’єднала обдаровану учнівську молодь гуртків «Пішохідний туризм» та «Спортивне орієнтування». Уже  10 років вона незмінний переможець районних та неодноразовий призер  обласних туристичних змагань.

Команда КВН «Тихо, ша!», яка зібрала гуртківців «Клубу веселих починань», що від Локачинського районного Будинку школяра, є першим володарем Кубка пам’яті Олександра Лущинського, учасником Всеукраїнського зонального конкурсу у м. Львові, неодноразовим призером обласних фінальних ігор.

Давайте задамося питанням: що об’єднує усіх цих небайдужих людей: учнів, вчителів, батьків. Незмінно одне –  ЇЇ Величність Творчість, отой «безсмертний дотик до душі», що відкривається як юне дарування.

І якщо вам раптом захочеться влаштувати справжнє свято творчості, то воно уже є.  Це районний фестиваль творчих обдарувань, що проходить традиційно 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, ініційований районним відділом освіти при підтримці районної Ради. У кращі роки 44 учні школи були одночасно його учасниками. Велика радість тим, хто удостоївся нагород. Цьогоріч наша радість подвійна, а, можна сказати, і потрійна. Адже три сови номінації «Юний талант року» взяли учні нашої школи: Самборук Павло, Кузава Олег та Світлицька Зоряна. Четверта сова поїхала у Холопичівську ЗОШ із Поліщуком Едуардом, сьогодні вона також  у нашому залі.

Відомий американський письменник-фантаст Айзек Азімов в одному із своїх оповідань, створюючи образ освіти майбутнього, показує, як за допомогою спеціальних технічних пристроїв люди отримують готові знання. Проте навіть у фантастичному творі немає таких стрічок освіти, які навчили б людину творчості. «Я можу творити і творитиму, хочете ви цього чи ні», - говорить головний герой твору.

Отож, і ми щиро бажаємо вам будувати своє життя за  законами творчості, збагнути та осягнути одвічні істини буття та неодмінно прийти до успіху.

Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz