Середа, 22.01.2025, 06:39
Вітаю Вас Гість | RSS

ОЗЗСО "Затурцівський ліцей ім. В. К. Липинського"

Меню сайту
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Футбол - це гра мільйонів

                                                                                                                                                   

Тема. Футбол –це гра мільйонів.

Мета. Ознайомити учнів з історією футболу; з'ясувати його місце в Україні; як цей вид спорту розвивається на місцевому рівні; популяризувати художню літературу та періодичні видання, присвячені футболу; сприяти пошуку потрібної інформації.

Обладнання: мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, листівки-привітання, стін-газета присвячена даній темі.

Презентація "Всесвітній день футболу"

Вислови з життя футболу

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  • Футбол, як вид спорту, з кожним роком стає все популярнішим. Туму ООН визначило дату святкування це -10 грудня. ( слайд 1)

На сьогоднішньому уроці, ми з'ясуємо розвиток футболу.

( слайд 2)

А чи знаєте ви, що перша згадка про футбол як про «гру в м’яч ногами» зустрічаємо ще в китайських джерелах другого тисячоліття до нашої ери? В ті часи футбол у Китаї називали Цу Чю, що в перекладі означає «штовхати ногою». Завдяки цій захоплюючій грі китайці підтримували хорошу фізичну форму.

( слайд 3)

За іншою версією, попередницею сучасного футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії у ІХ ст. Вчені вважають, що футбол саксонців був частиною військової підготовки солдат. Ще три тисячі років тому ця гра була однією з провідних у цього народу.

( слайд 4)

Відомо, що в футбол грали і древні греки та римляни. «Битва за м’яч» — саме так називали його в Греції, тож можна тільки уявити, якими прийомами користувалися гравці, щоб заволодіти м’ячем.

( слайд 5)

У Лондоні в 1863 р. вперше було створено футбольну лігу з новими правилами, серед них є 17 , які і досі не мінялись.

( слайд 6)

Через 40 років, в 1904 році, була створена FIFA – “Міжнародна федерація футбольної асоціації”. ( слайд 7)

Ще через 26 років (1930 р.) вперше відбувся Чемпіонат світу з футболу, з того моменту їх відбулося 20. Більше всього перемог на ЧС у Бразилії – 5. ( слайд 8)

Учень 1. Найстаріший м’яч, що зберігся досьогодні, знайшли в замку Стерлінг у Шотландії в 1999 році. На думку вчених, нині йому 450 років. А перший круглий м’яч з резинової камери виготовив у 1862 році Річард Ліндон. Сьогодні ж у всьому світі щорічно виготовляється більше 40 млн футбольних м’ячів.

( слайд 9).

Учень 2. Цікаво, а як же з’явилася така звична для нас сітка на воротах? Є дані, що вперше її використали під час матчу збірних Півночі та Півдня Англії у березні 1891 року. ( слайд 10).

Бібліотекар. Нині щороку 10 грудня ми віддаємо данину футболу, який для багатьох є не просто гра, а стиль життя. Футбол-гра мільйонів. У кожному куточку планети є свій слід від футболу.

( слайд 11)

Бібліотекар. На жаль, історія футболу не була такою легкою,як хотілося. Футбол пройшов безліч перепон до того, як став улюбленцем мільйонів. В кожній країні футбол розвивався по-різному.

До вашої уваги історія розвитку українського футболу.

Учень 3. Розпочиналося все із Одеси. Англійські моряки зупинилися в одеському порті і "привезли" до України футбол. Саме вони створили першу команду ОВАК (Одеський атлетичний британський клуб), що складався лише з одних англійців. Саме в Одесі було створене перше футбольне поле. Майже в той же час гра проникла в Західну Україну. Перші футбольні правила були надруковані у монографії "Гімнастичні ігри шкільної молоді". Перший футбольний матч проходив у Львові.Тоді львів'яни грали проти команди із Кракова. Гра тривала 7 хвилин до першого забитого голу. Граючи без схеми і тактики перемогли львів'яни. До речі воротами в той час служили 2 прапорці увіткненні в землю.

Учень 4. У 1900 роках виникають перші футбольні клуби, ініціаторами в основному стають студенти. У багатьох містах першими гравцями стають робітники та моряки з країн Європи.

Учень 5. Осередками футбольного життя ставали великі міста Київ, Дніпро, Одеса. Коли у СРСР вирішили організувати перший чемпіонат країни для колективів міст та республік, представник Харькова -"Штурм", став переможцем зональних змагань в Украіні. У московському плей-оф "Штурм" розгромив Закавказьку РСР-4:0, а у фіналі несподівано переграв команду Ленінграду-2:1. Ось так був здобутий перший трофей українським клубом. У 1927 році було засновано Київське "Динамо". Саме "Динамо" було єдиною українською командою у найвищій лізі першого чемпіонату СРСР у 1936 року. Тоді кияни зайняли друге місце. Впродовж наступних п'яти років великих змін в українському футболі не відбулося. А ось у період окупації клуби західної України почали організовувати свої змагання.

Учень 6. В історії футболу є і чорні сторінки. Коли відбулася окупація України, то німці вирішили провести турнір, в якому приймали участь угорські, німецькі, румунські та українські футболісти. Український "Старт" у двох матчах перемогли "Флякельф". Німці не знайшли більш гуманного рішення, як розтріляти наших гравців. Цей матч занесений у історію, як "Матч Смерті".

Учень 7. З роком в рік клуби набували більше досвіду і ставали сильнішими. У післявоєнний період вже два українських клуби приймали участь у чемпіонаті СРСР - "Динамо" і "Стахановець". У 1954 році "Динамо" завоювало кубок СРСР. А ось 1961 рік видався напрочуд насиченим на трофеї."Динамо" виграло чемпіонат,а гравці ФК"Стахановець" підняли кубок над головою."Українську діаспору" в рядянському чемпіонаті доповнив клуб із Харкова "Авангард" у 1962 році. Українські клуби ставали більш помітнішими на радянській арені . Так,наприклад,у 1969 році "Карпати" зробили нонсенс, вони перемогли у боротьбі за кубок. Це була перша і остання команда, за історію радянського футболу, яка з першої ліги стала переможцем. 1975 рік був багатий на єврокубки. Київське "Динамо" виграло Кубок Кубків і Суперкубок. Кияни почали стрімко розвиватися порівняно з іншими українськими клубами. За чудову гру Олег Блохін отримав Золотий м'яч.

Учень 8. З 1991 для українського футболу відкривається нова історія. Після розпаду Радянського Союзу утворилася Футбольна Федерація України. Першим її президентом став - Віктор Банніков. Найсильніші українські гравці"повтікали" за кордон. Від колишніх радянських систем тренувань нічого не залишилося. Складний шлях чекав український футбол після розпаду СРСР.

Першим чемпіоном України стала "Таврія". Всі наступні чемпіонати до 2002 вигравали "динамівці". До початку 2000 збірну формували лише Кияни. У 1996 році з Близького Сходу повертається Валерій Лобановський. Він зробив великий вклад,створивши висококласних футболістів,які згодом виступали закордоном(Шевченко, Лужний, Ребров).У 2004 році багато кому із європейських вболівальників сподобалась гра Андрія Шевченка, і вони обрали його найкращим європейським футболістом. Сильнішав клубний рівень-після того,як президентом "Шахтаря" став Ренат Ахметов,він створив боєздатну команду до Київського "Динамо". До українського футболу потрохи виникав інтерес.

Учень 9. За підсумками 2006 року Олег Блохін увійшов до списку 10 найкращих тренерів року. У сезоні 2008/2009 роках українські клуби за набраними очками у таблиці коефіціентів УЄФА увійшли до п'ятірки найкращих.

Бібліотекар. Як ми бачимо історія українського футболу насичена і цікава. Як сокіл з кожним розмахом крил злетів все вище і вище,так і український футбол з кожним роком набуває все вищий і вищий рівень. Будемо сподіватися,що теперішній український футбол не втратить темп розвитку заданий нашими пращурами і гідно покаже "футбольну Україну" світові.

Про цей вид спорту відобразив Павло Глазовий у гуморесці.

Читець.

Гумореска Павла Глазового «Як куми футболістами були».

Ми футбол із кумом любимо. — Давай, куме, м’яч футбольний купимо! — Тренувалися ми з кумом аж три дні. Бив я кумові в ворота, кум — мені. І такого ми з ним класу досягли, Що й самі собі страшними вже були. Тож пішли ми у команду «Урожай» І сказали капітанові: — Приймай! — Капітан оглянув кума і мене. — Ось вам м’ячик. Хто сильніше фугоне? — Кум підскочив, закричав: — Фізкульт-привіт! — Та футболом капітана — у живіт! Як водою капітана відлили, Він сказав: — Обох приймаю. Ви — орли! Всі були б такі в команді «Урожай», Ми поклали б на лопатки Уругвай, Перу, Мексіку, і Чілі, й Парагвай. Завтра в нападі ти гратимеш, орел! Приїздить до нас команда «Мукомел».— Гей, як вийшов же на поле «Урожай»! Кум — дев’ятка, я — семірка, правий край. Кум попереду, я ззаду — біжимо. Кум наліво, я направо — куємо. Я в офсайді, кум на вихід подає, Я пасую, кум шурує — штука є! Кум обрав для себе тактику круту: Як не влучить у коліно, б’є в п’яту. Громові шумлять овації кругом, Як він ріже кутові «сухим листом». Кум від злості вже аж зуби вишкіря — Все ніяк не костильне воротаря. Він літає, він встигає всюди й скрізь. Дав об штангу головою, штанга — трісь! Повалив ворота к бісу той удар. Б’ється в сітці, як рибина, воротар. Тут суддя на нас зненацька як стрибне! Ухопив за руки кума і мене: — Годі бити! «Урожай» ваш переміг! У противників — ні рук уже, ні ніг.— Кум трясеться: — Накладу я ще й судді…— Я питаю: — А хто ж приз нам дасть тоді? Він і так уже, сердешний, шкутильга, В нього права не згинається нога.— А суддя весь час не зводить з нас очей, Просить: — Братці, в мене ж четверо дітей! Через день летіла звістка з краю в край, Що розігнано команду «Урожай». Хто нам скаже, що ми з кумом не орли? Дві команди одним духом рознесли.

Бібліотекар. А зараз пропоную вашій увазі

«Вислови з життя футболу».

Бібліотекар. Візьміть кожен паперовий футбольний м'яч і напишіть, з якими словами у вас асоціюється слово «футбол».

( кожен, написавши , приклеює його на дошку).

Запитання. Який розвиток має футбол у нашому селі?

Розповідь пошукової групи.

Читець. Вірш Терещук Ірини, «ФК Турії» присвячується…

Футбольних клубів є чимало,

І гравців багато є, та таких як у Затурцях,

Ви не знайдете ніде,

Там і мужність, там і сила,

І порядність, і краса,

Хлопці, все таки умілі

Техніка у них яка!!!

Дружньо гру розпочинають,

Та й розминку проведуть,

По полю бігають, кружляють

До перемоги таки йдуть…

І тут ось серце завмирає,

А тренер гол стоїть і жде,

Та всі мабуть його чекають,

І нашим точно повезе.

Удар м'яча й душа літає,

І ось той Гол, і радість є, і сміх,

І серце у людей палає,

Радіти за своїх –не гріх.

Футбол –це те, що їм потрібно,

Футбол –це те, що треба нині,

Що вміють грати, зразу ж видно,

Тому і Слава Україні.

Бібліотекар. До вашої уваги, фото-сюжет « ФК «Турія»

Фото-сюжет ФК Турія (архів)

ІІІ. Узагальнення.

Закінчити речення. Я дізнався….

Мене зацікавило …..

 

Додатки до уроку

 

Листівка-привітання.

Футбол –це …( учні писали на паперових емблемах)

Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz