Педагогічні читання «Педагогічний спадок Григорія Ващенка»
Школа майбутнього – це, в першу чергу,
творча школа.
Г.Ващенко
55 років тому, 2 травня 1957 року, помер на чужині, у Мюнхені, уродженець славної Полтавщини, професор і доктор психології і педагогічних наук Григорій Ващенко, проживши 90 літ, відданих справі педагогічної науки і вихованню молодого покоління.
Педагог зі світовим ім’ям Григорій Ващенко залишив нащадкам велику духовну спадщину. За кордоном, де вчений прожив двадцять два роки, його наукові твори добре відомі, а от на Батьківщині їх почали відкривати лише останніми роками. Сподіваюсь, і ми з вами сьогодні відкриємо для себе ім’я несправедливо забутого педагога у ході педагогічних читань «Педагогічний спадок Григорія Ващенка».
- Виступ з повідомленням «Життя і творчість Григорія Ващенка».
«Праця педагога посідає особливе місце серед різних фахів. Вона має в собі деякі елементи праці наукової, бо одним із завдань її є збагачення учнів науковими знаннями і вироблення в них наукового світогляду. Але ще ближче вона стоїть до праці мистецької… Але це мистецтво особливого роду. Як і всякий мистець, педагог втілює в певні форми свої педагогічні ідеї»
- Виступ з повідомленням «Педагогічні ідеї Г.Ващенка як підґрунтя в розбудові національної системи освіти».
«Школа майбутнього – це, в першу чергу, творча школа», - писав Г. Ващенко. І новаторськи, по-творчому підходив він до осмислення принципів та методів навчання.
- Виступ з повідомленням «Григорій Ващенко про принципи та методи навчання».
«Традиційний виховний ідеал людини – це не вишивана сорочка, яку можна скинути і все ж таки залишитись українцем. Ідеал людини – це те найкраще, що створив народ в розумінні властивостей людської особистості та її призначення».
- Виступ з повідомленням «Виховний ідеал Григорія Ващенка».
Професор Г. Ващенко був переконаний: «Школа мусить стати для учнів маленькою батьківщиною, яку вони люблять і честю якої вони дорожать, яку вони разом з педагогами розбудовують.
- Виступ з повідомленням «Григорій Ващенко про естетичне виховання молодших школярів».
«Основне завдання у вихованні української молоді є виховання волі й характеру під високим гаслом: Служба Богові й Батьківщині».
- Виступи з повідомленнями «Фізичне виховання у творчій спадщині Г. Ващенка» та «Валеологічне виховання особистості у педагогічній спадщині Г.Ващенка».
«Піднести на високий рівень свою духовну культуру, освіту, науку й мистецтво, стати в рівень з передовими народами Європи і Америки. Ми є європейці і українці», - заповідав нам вчений і педагог Григорій Ващенко. То чи маємо право ми, як нащадки його, не творити сьогодні національну систему освіти – освіти, багатої духовно та визначеної національно.
Підведення підсумків педчитань.