День безпечного Інтернету 2021 року в світі відзначали 9 лютого 2021 року під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління — діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі. Значимість проблеми безпечного Інтернету потребує постійної уваги з боку школи та батьків
З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі з 09.02.2021 по 16.02.2021р. в школі було проведено Тиждень безпечного Інтернету.
В рамках тижня заступником директора з виховної роботи було проведено інформаційний дайджест «Ми за безпечний Інтернет у класних групах Вайбер» для учнів 1-11-х класів.
З питань безпечного користування Інтернетом серед учнів цікаву бесіду проведено інспектором з ювенальної превенції Оксаною Ткачук з учнями 7 класу за темою «Як себе убезпечити в Інтернеті».
Захоплююче пройшов урок-бесіда у 2-Б класі «Моя суперсила – безпека в Інтернеті», де діти ділились своїми знаннями, пізнавали нове про Інтернет. А в кінці уроку кожна група створила свій «щит захисту».
Урок-гра «Вплив засобів комунікації на здоров’я» спонукав учнів 4-Б класу виготовити буклет, який вони презентували під час виставки малюнків.
Старшокласники дискутували на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи ризик?»
Учні переглянули відеоролики «Казка про Інтернет», «Колобок та Інтернет», «Безпека у соцмережах» (1-4 кл.), «Особиста інформація», «Небезпека у соцмережах», «Безпека в Інтернеті – це просто» (5-7 кл.), «Знайомство в Інтернеті» (8 кл.), « Onlain сексуальне насильство над дітьми (кібергрумінг)», «Соцмережі? Не втрачай голови!» (9-11 кл.)
Психологом та соціальним педагогом були розроблені рекомендації з питань безпеки в Інтернеті для батьків, учнів та вчителів і виготовлено пам'ятки.
|